جهش تولید، جهش در کمیت و کیفیت تولید ناخالص داخلی کشور است

 

به گزارش گروه جهش تولید ایران، به صورت روزانه این انجمن وضعیت بازار‌های (بیت کوین، سکه، طلا) را بررسی و به پیشبینی بازار‌ها در روز‌های آینده خواهد پرداخت.

بازار سهام، بیت کوین و طلا | آیا این سه بازار قابل رقابت هستند؟

 

 

قیمت سکه        

قیمت سکه امامی امروز در محدوده‌ی ۲۹,۱۹۵,۰۰۰ تومان معامله شد و نسبت به روز گذشته معاملاتی ۱.۴ درصد کاهش داشته است. 
امروز حباب تمام سکه‌ها بجز سکه بهار آزادی کاهشی و قرمز بود بطوری که در زمان نوشتن این گزارش حباب سکه امامی با ۱۹۰ هزار تومان کاهش به ۵ میلیون و ۲۵۱ هزار تومان و حباب سکه بهار آزادی با ۱۴ هزار تومان افزایش به یک میلیون و ۸۶۳ هزار تومان رسید. حباب نیم سکه و ربع سکه و سکه گرمی به ترتیب ۳ میلیون ۴۷۹ هزار تومان و ۴ میلیون و ۴۶۲ هزار تومان و در نهایت ۲ میلیون و ۸۰۲ هزار تومان رسیدند.

مرز ۲۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان برای سکه بسیار با اهمیت بود که با عبور از این مرز احتمال اینکه تا ۲۹ میلیون تومان و پس از آن ۲۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان افت کند وجود دارد. از طرفی نیز احتمال برگشت سکه از مرز ۲۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به محدوده‌ی ۲۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و در نهایت ۲۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان وجود دارد.

قیمت طلا 

قیمت طلای ۱۸ عیار امروز در محدوده‌ی ۲,۴۸۳,۷۰۰ تومان معامله شد و نسبت به روز گذشته معاملاتی ۱.۰۲ درصد کاهش داشته است. 

با اظهارات جروم پاول در روز جمعه قیمت طلای جهانی تا ۲۱۴۰ دلار افزایش یافت چرا که این اظهارات می‌تواند دلیلی بر کاهش نرخ بهره و افت شاخص دلار و نیز بازدهی اوراق خزانه داری تفسیر نمود، اما این افزایش فلز گرانبها طولی نکشید که با افزایش ارزش دلار و سود اوراق قرضه خزانه داری آمریکا تا این لحظه به ۲۰۱۶ دلار کاهش یافت.
سرمایه گذاران در انتظار اطلاعات حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده در روز جمعه و نیز اطلاعات بازار اشتغال آمریکا در چند روز آینده هستند.

قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین امروز در محدوده‌ی ۴۲۱۱۹ دلار معامله شد و نسبت به روز گذشته معاملاتی ۱.۴۵ درصد افزایش داشته است.

مایک مک‌گلون، استراتژیست کالای بلومبرگ می‌گوید باوجود اینکه قیمت طلا در روز دوشنبه به بالاترین حد خود رسید و از سطح کلیدی ۲٬۱۰۰ دلاری عبور کرد، اما بیت کوین عملکرد بهتری نسبت به آن و دیگر فلزات گران‌بها داشته است. او افزود که برخلاف ضعف بازار سهام، بسیار تحت‌تأثیر عملکرد بیت کوین قرار گرفته است. او خاطرنشان کرد: «هنوز آماده نیستم بگویم که این دارایی بسیار پرنوسان بیشتر شبیه یک دارایی با ریسک‌کم مانند طلا معامله می‌شود». به گفته مک‌گلون، بیت‌کوین برای اینکه بتواند به‌عنوان یک دارایی جایگزین با طلا به رقابت بپردازد، باید برخی از شاخص‌های کلیدی مانند هم‌بستگی منفی با بازار سهام را ایجاد کند.

قیمت نفت

قیمت نفت امروز در محدوده‌ی ۷۸.۶۸ دلار معامله شد که نسبت به روز گذشته معاملاتی حدود ۰.۵۴ درصد افزایش یافته است.

ایران در سال ۲۰۲۲ در بین ۱۰ تولید کننده برتر نفت بر اساس EIA با تولید ۳.۶۷ میلیون بشکه در روز، رتبه ۸ را به خود اختصاص داد.

 

بازار سهام، بیت کوین و طلا | آیا این سه بازار قابل رقابت هستند؟